Ambasada Studentów Zagranicznych

Ambasada Studentów Zagranicznych

Ambasada Studentów Zagranicznych to projekt, którego celem było wsparcie studentów zagranicznych w Polsce. We współpracy z lokalnymi organizacjami studenckimi zajmującymi się studentami z zagranicy zorganizowano 12 warsztatów, 8 spotkań integracyjnych oraz 4 wydarzenia wymiany kulturowej dla przybyłych do Polski gości. Ponadto, odbyło się również spotkanie mikołajkowe, podczas którego studenci z zagranicy mieli okazję poznać nieco polskiej kultury. Dodatkowo, Ambasada przygotowała 6 spotów informacyjno-promocyjnych w językach angielskim, polskim oraz ukraińskim, które zostały udostępnione na mediach społecznościowych.

Co udało nam się osiągnąć?

  • Zorganizowano 12 warsztatów, dzięki którym studenci z zagranicy poznali realia życia w Polsce, dowiedzieli się w jaki sposób działają krakowskie uczelnie oraz rozwinęli swoje kompetencje miękkie.
  • Podczas trwania projektu odbyło się również 8 spotkań integracyjnych, w którym studenci mogli się lepiej poznać oraz poszerzyć ważną w obcym kraju sieć kontaktów.
  • Odbyły się również 4 wydarzenia wymiany kulturowej, podczas których nowo przybyli studenci mieli okazję poznać nieco więcej kultury z innych krajów, w tym także Polski.
  • Zorganizowano spotkanie mikołajkowe, podczas którego 100 uczestników miało okazję do swobodnego networkingu, wymiany zdań na temat pobytu w Polsce oraz uczczenia okresu świątecznego.
  • Nagrano 6 spotów informacyjno-promocyjnych, dzięki którym studenci mogli dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na nich w Krakowie oraz dlaczego warto wybrać właśnie to miasto na wymianę studencką.
Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn