Ambasada Kół Naukowych

Ambasada Kół Naukowych

Ambasada Kół Naukowych to projekt, który miał na celu wzmocnienie kompetencji organizacji studenckich poprzez organizowanie wraz z nimi wydarzeń. Obejmował on organizacje lokalne, ale także te z mniejszych ośrodków studenckich na terenie małopolski. Zrealizowane w ramach projektu działania przyczyniły się do podniesienia kompetencji studentów krakowskich uczelni zainteresowanych przedsiębiorczością oraz kompetencjami miękkimi.

Co udało nam się osiągnąć?

  • Powstała strona internetowa, na której zostały zamieszczone informacje o 22 organizacjach, które podjęły współpracę z Ambasadą. Będzie ona aktualizowana na bieżąco po zakończeniu realizacji zadania publicznego w celu utrzymania ciągłości projektu.
  • Zorganizowany został wyjazd szkoleniowy dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W trakcie jego trwania odbyło się 6 szkoleń mających na celu podnieść kompetencje uczestników. Wzięło w nim udział łącznie około 90 osób.
  • Zorganizowano 13 warsztatów w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, podczas których krakowscy studenci mieli okazję zwiększyć swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości. Warsztaty cieszyły się dużą popularnością – wzięły w nich udział łącznie 622 osoby.
  • Podczas trwania projektu odbyło się również 17 warsztatów zorganizowanych w ramach Festiwalu Kompetencji Miękkich. Uczestnicy mieli okazję rozszerzyć swoje umiejętności z obszarów takich jak negocjacje, wystąpienia publiczne czy skuteczna komunikacja w zespole. Podczas całego wydarzenia w warsztatach wzięło udział łącznie 200 osób.
  • Zorganizowane zostało także 12 inicjatyw z kołami z mniejszych ośrodków studenckich takich jak Oświęcim, Miechów czy Sucha Beskidzka. Przybrały one formę konferencji oraz szkoleń. Drużyny z tych miast były także zapraszane przez Ambasadę na wydarzenia zaprzyjaźnionych fundacji.
Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn